CZN Burak’ın annesinin ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dokuz hastanın ameliyat tarihinin öne çekilmesi için 40 bin 200 lira aldıkları iddiasıyla tutuklanan Prof. Mazhar Alp Bozbura, sosyal medya fenomeni kebapçı CZN Burak'ın annesi Didem Bozbura ve aracı olduğu iddia edilen Yasin Şimşek'in emniyette verdiği ifadeler ortaya çıktı.

CZN Burak’ın annesinin ifadesi ortaya çıktı
13 Şubat 2020 Perşembe 11:52

Şüpheliler arasında bulunan ve hastalar ile doktor arasında aracılık yaptığı iddia edilen Yasin Şimşek’ten para aldığını reddeden Didem Bozbura, şunları söyledi:

* 2016 yılından beri eşim Mazhar Alp Bozbura adına kayıtlı olan telefona kendisine yardımcı olmak için cevap veriyorum. Bu telefon numarasını arayan şahıslar genellikle eşimin eski hastalarıdır. Bu telefon numarasını daha önce eşimin asistanı olan ‘Seher’ isimli kişi kullanıyordu. Arayanlar genellikle beni Seher zannediyorlardı. Ben arayan kişilere eşi olduğunu söylemekten utandığım için bu hastalar arasında Seher olarak bilindim.

* Yasin Şimşek’i oturduğum mahalleden tanıyorum. Eşim ayağından rahatsızlandı. Şimşek’e eşime yardımcı olsun diye aylık 3 bin TL maaş verdik. Hasta yakınlarından neden para aldığını bilmiyorum. Kesinlikle daha önce bana hasta yakınlarından para alıp vermedi. Şahsın eşime para verip vermediğini bilmiyorum. Fakat eşime para verseydi, eşim bana söylerdi diye düşünüyorum. Yasin isimli şahıstan para almadım. Ben şikayetçilerden bıçak parası adı altında para istemedim. Suçlamaları kabul etmiyorum.

AYRINTILAR GELECEK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.