CHP’li Tüzün: Yeterli sayı elimizde

Cumhuriyet Halk Partisi'nde gözler Muharrem İnce cephesine çevrildi. Partide kurultay süreci ile ilgili bir açıklama yapıldı. CHP'li Tüzün, "Kurultay için toplam 628 sayı ile yeterli sayı elimizde" ifadelerini kullandı.

CHP’li Tüzün: Yeterli sayı elimizde
27 Temmuz 2018 Cuma 17:31

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, kurultay sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Tüzün, “Elimize 559 ıslak imza ulaştı.

69 imza ise pazartesi ulaşacak Kurultay için toplam 628 sayı ile yeterli sayı elimizde” ifadelerini kullandı.

CHP'li muhalifler adına yapılan açıklamada kurultay için toplanan imza sayısı açıklandı. Muhalifler adına Gaye Usluer ve Yaşar Tüzün açıklama yaptı. Tüzün, "Islak imzalı bize ulaşan belge sayısı 559'dur. Kurultayın toplanması için yeter sayı mevcuttur" dedi.

Tüzün'ün açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Gelinen noktayı şeffaf bir biçimde açıklayıp bilgilendirme amacı ile buradayız. Sevgili basın mensupları, tüzüğümüz gereği imza kampanyasının başlamasından sonra 30 Temmuz saat 17:30'da imza verme süresi sona eriyor. Delegelerimiz, saat 17:30'a kadar imzalarını verebilirler. İmza süreci kapandıktan sonra bu imzalar CHP Genel Merkezi'ne teslim edilecektir.

Milletvekili arkadaşlarımız dün bir bildiri yayınladılar, bu bildiride 129 arkadaşımızın ismi geçti, bakın ismi geçti diyorum, imzası değil. Ben aranmadım, benim gibi aranmayan birçok arkadaşımız var. Onların şahsi fikirlerine saygı duyuyoruz ancak 129 imzanın olduğunu düşünmüyoruz.

81 ilimiz var, 81 il başkanımız var. 58 il başkanının beyanda imza var dense de fotoğrafta 32 il başkanımızı sayabildik. İl başkanlarımız şahşi düşüncelerini açıklamışlardır. İstanbul il başkanı vardır ama İstanbul'da 75 arkadaşımız imza verdi. Yine İzmir il başkanımız bildiride bulundu. Ama 27 delegemiz imza verdi. Konya il başkanımız vardı ama Konya'dan 21 arkadaşımız imza verdi.

İl başkanlarımız, örgütlerimizle, kurultay delegelerimizle konuşup bir değerlendirme yapmamışlardır. Onların açıklamalarından sonra birçok yerden arandık, ‘İmza vermemiştik ama bu açıklamadan sonra vereceğiz.’ diyen birçok arkadaşımız oldu. O nedenle il başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.