CHP"li Gürsel Tekin ‘Paranın saltanatı bir gün bitecek’

CHP’li Gürsel Tekin, hükümete yakınlığıyla bilinen ünlülerin, partili cumhurbaşkanlığı için 'Evet' kampanyası başlatmasına tepki gösterdi

CHP"li Gürsel Tekin ‘Paranın saltanatı bir gün bitecek’
26 Ocak 2017 Perşembe 13:43

Eski futbolcu rıdvan dilmen, tek adam rejimini bir kampanya başlatarak destekledi. “Güçlü türkiye için evet” kampanyası başlatan dilmen’e arda turan, Burak Yılmaz ve Murat Boz da destek verdi. TRT'den ayda 278 bin tL maaş aldığı iddiası tBMM gündemine de taşınan spiker ersin düzen de kampanyaya katılanlar arasında oldu. yandaş ünlülerin destek kampanyası için hazırladıkları videoya sosyal medyadan on binlerce tepki geldi. “Şeytana uyma hayır de” mesajı gündem oldu. Oyuncular Sendikası Başkanı Meltem Cumbul, twitter hesabından, referandumda “Hayır” diyeceğini açıkladı. Cumbul, “aydınlık bir türkiye için #Hayır” mesajını paylaştı.


“Evet”çi futbolculara ağır yanıt


CHP istanbul Milletvekili Gürsel tekin ise yaptığı açıklamada başkanlığa destek vere isimlere seslendi, “Şunu unutmayın, paranın saltanatı bir gün bitecek” dedi. CHP Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke ise “ekmeğini taştan çıkarmak zorunda olanlar var. Onlar kendi yarınları için ‘hayır’ diyecek. Belli ki kendi kazandığı milyonlar ancak vesayete bağlı olanlar, türkiye’yi yok etmek pahasına ‘evet’ demeyi göze
almışlar” diye tepki gösterdi.


Rıdvan Dilmen'in başlattığı “başkanlığa evet” kampanyasına bir tepki de ünlü hakem Selçuk dereli'den geldi. Selçuk dereli referandumda 'Hayır' oyu vereceğini sosyal meydada bir video paylaşarak açıkladı.


Rıdvan hedefi büyüttü!


2019 yılında türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olacağını açıklayan dilmen, adaylığı kesinleşmeden evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp “icazet alacağını” söylemişti. dilmen, başkanlık referandumuna “evet” diyerek, kendi TFF başkanlığı için yaptığı çalışmalara başlamış oldu.


'Evet'çilerden FETÖ övgüsü


öte yandan Murat Boz'un paylaştığı videoda, “evet” kampanyasına çağırdığı Abdülkadir Karagöz'ün 15 temmuz darbe girişiminin baş şüphelisi Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'e, övgüler düzdüğü tweeti ortaya çıktı. karagöz o tweetinde “Fethullah Gülen'in başbakanımıza geçmiş olsun mesajını iyi okumak lazım. Fitneye pabuç bırakmayacak kadar derdi sevdası büyük insanımız var” ifadelerini kullanıyor.


'Evet'çilere tepkiler çığ gibi


Başkanlık için evet kampanyası başlatan Rıdvan Dilmen, Arda Turan, Burak Yılmaz ve Murat Boz sosyal medyada günün konusu oldu. Evetçiler hakkında sosyal medyda şu ifadeler yazıldı: "Mafya bozuntusu, vergi kaçakçısı Rıdvan Dilmen, 4 aylık hamile eşini döven Burak Yılmaz ve askerlik yapmamak için bir yabancıyla evlenip 20 gün içinde boşanan sonra da bedelli askerlik yapan vatansever Murat Boz, Milli takımda para için kardeşim dediği kişilerle yumruk yumruğa kavga eden Arda Turan da güçlü Türkiye için EVET demiş"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.