CHP"DEN AKP"YE ZOR SORU .15 YILDIR İKTİDARDASINIZ NEYİ DEĞİŞTİREMEDİNİZ

CHP, başkanlık sistemini getiren anayasa değişikliğine karşı referandum stratejisini netleştiriyor.

CHP"DEN AKP"YE  ZOR SORU .15 YILDIR İKTİDARDASINIZ NEYİ DEĞİŞTİREMEDİNİZ
26 Ocak 2017 Perşembe 13:57

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan parti örgütlerine ve üyelerine kadar tam kadro halka ulaşıp getirilmek istenilen sistemi anlatmaya çalışacak. Eski bakanlar, milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri ile belediye başkanları da devreye sokulacak.

CHP’nin referandum stratejisinde parti ön planda olmayacak. Anayasa değişikliğinin bir ülke meselesi olduğu vurgulanacak. Propaganda döneminde sadece Türk bayrakları kullanılacak. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu mitingler düzenleyecek. Bu süreçte Meclis dışındaki partilerin genel başkanları, sivil toplum kuruluşları, sendika ve meslek örgütleriyle temas kurulacak.
CHP, referandum kampanyasında pozitif bir dil kullanacak. Başkanlık sisteminin neler getirdiği basit bir dille halka anlatılacak. Halktan, Meclis’in yaptığı yanlışı düzeltmesi istenilecek.


MHP tabanındaki rahatsızlık dikkate alınarak bu kitleye ulaşılmaya çalışılacak. Sosyal medya ve televizyon ve radyo kanalları mümkün olduğunca çok kullanılacak. Referandum döneminde bunun bir seçim olmadığı vurgulanarak, hangi partiye oy vermiş olursa olsun her kesimin de desteği istenilecek. Referandum dönemi boyunca, ülkenin rejiminin değiştirilmek istendiği halka anlatılırken, “demokrasi” vurgusu ön plana çıkarılacak. CHP’nin referandumda önemli bir argümanı da “15 yıldır iktidardalar, ne istediler de yapamadılar” savunması olacak.


EVET MÜHRÜ SÖKÜLDÜ


CHP’de mitinglerde ve parti çalışmalarında kullanılan seçim otobüsleri de şimdiden referanduma uygun hale getirilmeye başlandı. Referandum boyunca “hayır” kampanyası yürütecek olan CHP’nin  seçim otobüsleri üzerinde bulunan seçimlerden kalan “evet” mührü şeklindeki yazılar da dün otobüslerden çıkarıldı.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.