CHP’de kurultay takvimi "Eylül"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'de 2020' nin Şubat ayında yapılması planlanan olağan kurultay takviminin Eylül sonu gibi açıklanacağını söyledi. Salıcı "Sayın genel başkanımızın 31 Mart sürecini, 23 Haziran sürecini ve bundan sonraki iktidara yürüme sürecini layıkıyla götürdüğünü ifade etmek lazım" dedi.

CHP’de kurultay takvimi "Eylül"
21 Ağustos 2019 Çarşamba 14:35

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'de 2020'nin Şubat ayında yapılması planlanan olağan kurultay takviminin Eylül sonu gibi açıklanacağını söyledi. Salıcı "Sayın genel başkanımızın 31 Mart sürecini, 23 Haziran sürecini ve bundan sonraki iktidara yürüme sürecini layıkıyla götürdüğünü ifade etmek lazım" dedi.
 

‘KURULTAY TAKVİMİ EYLÜL AYININ SONUNDA AÇIKLANIR’

2020’nin Şubat ayında yapılması planlanan olağanüstü kurultay takviminin Eylül sonu gibi açıklanacağını söyleyen Salıcı, “Dolayısıyla CHP Kurultayı zamanında olur. Şubat’ta olmaz Mart ayında olur. Önemli olan takvimin açıklanması ve ilçe ve il örgütlerinde seçimlerin başlaması. Türkiye’de seçim yoluyla kendi parti görevlilerini göreve getiren tek parti CHP. Bizde bir aday olur, birkaç aday olur arkadaşlarımız partiyi daha iyi hale getirmek için bir yarış içine girerler. Biz bu yarışın dostça, parti çıkarları çerçevesinde ve önümüzdeki süreçte farklı partiler arasındaki işbirliği sürecini güçlendirecek bir şekilde götürmeye çalışacağız” dedi.
Son günlerde bazı kesimlerce yıldızı parlatılmaya çalışılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun isminin kurultayda genel başkan adayları arasında geçtiği iddialarına ilişkin, Salıcı, “Onu Sayın Kaftancıoğlu’na sormak lazım. Ama sayın genel başkanımızın 31 Mart sürecini, 23 Haziran sürecini ve bundan sonraki iktidara yürüme sürecini layıkıyla götürdüğünü ifade etmek lazım” şeklinde konuştu.

Geçmişte Cumhuriyet Halk Partisi kapatılıp dernek olması gerekir söyleminde bulunan Salıcı'nın, güncelde CHP'de örgüt ve örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı olması...

Şubat'ta yapılması planlanan olağan kurultayda Salıcı'nın da 10 Aralık ekibinin genel başkan adayı olarak Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkacağı kulis bilgileri arasında. Bakalım Şubat ayında salonda neler olacak...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.