CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİYİ ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu, saldırıya uğrayan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ’ı ziyaret etti: 'Failler bulunmalı ve en ağır cezalar verilmeli'

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİYİ ZİYARET ETTİ
11 Mayıs 2019 Cumartesi 20:36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin önünde saldırıya uğrayan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ’ı tedavi gördüğü Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

Türkiyem TV program yapımcısı ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, dün akşam kimliği belirsiz kişiler tarafından evinin önünde saldırıya uğradı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Yavuz Selim Demirağ’ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından çıkışta açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Şu soruyu sormaktan kendimi alamıyorum; Türkiye nereye gidiyor? Türkiye yönetiliyor mu? Bir gazeteci bir televizyon programına katılır, evine giderken 7 kişi ellerinde sopayla gazeteciyi öldüresiye dövmek amacıyla yola çıkarlar ve 7 kişi saldırır. Hayati tehlikesi şu anda yok. Doktorları hemen müdahale ediyor. Gerçekten son derece üzgünüm" dedi.

"Aklın alamadığı bir şey. Nasıl bir Türkiye'de yaşıyoruz?" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bir gazeteci 'bir programa katıldı' diye, 'düşüncelerini aktardı' diye, veya 'birilerini eleştirdi' diye öldürülmek amacıyla sopalarla dövülür mü? Nerede yaşıyoruz?

Şu ana kadar failler konusunda herhangi bir şey kamuoyuna yansımış değil. Ama bu faillerin mutlaka en kısa sürede bulunması, yargıya teslim edilmesi lazım.

Yargı da kan kaybediyor. Dolayısıyla yargının oturup buna bir bakması lazım. Türkiye nereye gidiyor?

Bu gazeteci öldürülmeli mi, bu olağan, sıradan bir olay mı? Bir insanın düşüncesini beğenmeyebilirsiniz; ama düşüncesini beğenmediniz diye bir insanı gidelim hep beraber elde sopalarla linç edelim ve öldürelim.

Şu ana kadar iktidar tarafından tepki gelmemesi de büyük bir acı olarak karşımızda duruyor.

Oradan da tepki gelmeli. Failler bulunmalı ve bunlar yargılanmalı. Bu bağlamda bütün gazeteci arkadaşlarımın, hangi görüşten olursa olsun, bu olaya sahip çıkmasını istiyorum.

Bu olay, sıradan bir olay değil.

Bu olay Türkiye'nin itibarını uluslararası alanda da zedeliyor.

İktidarı beğenmeyen gazeteciler öldürülecek, eleştiren gazeteciler dövülecek, sokağa çıkamayacak, gazeteleri satılamayacak bir atmosferi bir anlamda dünyaya yaymak istiyorlar. Bundan rahatsızız.

İktidar sahiplerinin de bundan rahatsız olması lazım. Onların da gelip gazeteciyi ziyaret etmeleri lazım.

Daha önce de aynı gazeteye saldırdılar. Failler bulunmadı.

Bir genel başkanın evinin önüne gidip gösteri yaptılar, tehdit ettiler. Failler beraat bırakıldı.

Yanlış kararlar Türkiye'yi bu noktaya getiriyor. Olayların üzerine kararlılıkla gidilmeli, failler bulunmalı, yargının önüne çıkarılmalı ve en ağır cezalar verilmeli."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.