CHP 'li Tuncay Özkan’dan tartışılacak çıkış! Kimi kastetti?

CHP'li Özkan, tartışma yaratacak bir paylaşım yaptı, ancak kimi neden eleştirdiği henüz netlik kazanmadı.

CHP 'li Tuncay Özkan’dan tartışılacak çıkış! Kimi kastetti?
08 Ekim 2019 Salı 11:51

Bir zamanlar Cumhuriyet Mitinglerini düzenleyen,CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yapacağı operasyon ve ABD Başkanı Donald Trump açıklamalarının konuşulduğu sıralarda dikkat çeken bir tweet attı.

Özkan “Bu gece televizyon ekranlarında İstanbul milletvekilimiz Sayın Zeynel Emre dışında hiç kimsenin CHP politikalarını anlatma yetki ve onayı yoktur.

Hangi görevde olurlarsa olsunlar sadece şahsi görüşlerini ifade etmektedirler. Halkımıza saygılarımla iletirim” ifadelerini kullandı.

Özkan’ın bu sözleri kime ve neden söylediği ise belirsizliğini koruyor.

CHP’den edinilen bilgilere göre, Özkan’ın bu tweet’i Türkiye’nin olası Suriye operasyonuna ilişkin konuşanlara ithafen attığı belirtildi.

MUHARREM İNCE Mİ?

Buna göre, konuyla ilgili konuşanlar arasında Muharrem İnce var. İnce sosyal medya hesabından, “Trump’ın yaptığı açıklamalar hepimize karşı yapılmış açıklamalardır. Uluslararası ilişkilerde bu tür ilişki biçimlerine ve tehditlere yer yoktur. 10 bin km öteden gelip Irak’ı, Suriye’yi mahvettiniz. Tehdit etiğiniz ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir, haddinizi bilin!” açıklaması yapmıştı.

FAİK ÖZTRAK MI?

Öte yandan açıklama yapan bir diğer isim ise CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak. Öztrak da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir tehdide boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir. Egemen ve bağımsız bir ülke olan Türkiye her konuda kendi kararını kendi verecektir” ifadesini kullanmıştı.

ÜNAL ÇEVİKÖZ MÜ?

Emekli büyükelçi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz de “Türkiye’nin egemenlik ve bağımsızlığını hedef alan hiçbir ifade hiç bir şekilde kabul edilemez” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

ERDAL AKSÜNGER Mİ?

Tuncay Özkan bu paylaşımı yaptığı sıralarda CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger de televizyonda görüşlerini açıklıyordu.

Öte yandan konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sessizliği de dikkat çekti.

Şimdi herkesin merak ettiği soru şu:

Tuncay Özkan “Hangi görevde olurlarsa olsunlar” derken kimi kastetti?

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.