CHP 'DE PARTİ MECLİSİ VE MYK İÇİN BÜYÜK KAVGA !10 ARALIKÇI'LARA KARŞI İSTANBUL'DA TOPLANTI!

CHP İstanbul'da 28-29 Mart tarihinde gerçekleştirilecek 37. Olağan Kurultay öncesi flaş gelişmeler yaşanıyor. 10 Aralıkçı'ların İstanbul CHP Kongresinden güçlü çıkması ve kendilerine genel başkan hazırlamaları ve Parti Meclisi ve MYK kendilerine göre dizayn etmelerine izin verilecek mi? İstanbul 'da bulunan 30 yakın ilçe başkanı ve 7 belediye başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirdiği bir belediye başkanı tarafından dün akşam bir araya gelmesi ve il başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ona destek veren Karadenizli belediye başkanlarının katılmaması dikkat çekiciydi. (İstanbul'da il başkanlık seçiminde en çok çiziği yiyenler Ekrem İmamoğlu ve Canan kaftancıoğlu olmuştu) Kurultay öncesi 10 Aralık Grubuna karşı ,Parti Meclisi ve MYK nasıl dizayn edileceğinin konuşulduğu iddia edilen yemekli toplantıya ,Kemal Kılıçdaroğlu'nun da destek verdiği ve çarşaf listenin çıkmasından yana olduğu belirtiliyor.

CHP 'DE  PARTİ MECLİSİ VE MYK İÇİN BÜYÜK KAVGA !10 ARALIKÇI'LARA KARŞI İSTANBUL'DA TOPLANTI!
12 Mart 2020 Perşembe 21:54

CHP İstanbul'da 28-29 Mart tarihinde gerçekleştirilecek 37. Olağan Kurultay öncesi flaş gelişmeler yaşanıyor.

KAFTANCIOĞLU'NU BYPASS EDEN TOPLANTI
Dün akşam Yeşilköy'de 5 yıldızlı bir otel de  7 belediye başkanı ve 30'a yakın ilçe başkanı ,CHP İstanbul İl Başkanı ve 10 Aralıkçı'ları destekleyen  Canan Kaftancıoğlu'nun kurultayda İstanbul örgütü adına tek yetkili olmaması için önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

İŞTE TOPLANTIYA KATILAN BELEDİYE BAŞKANLARI

Toplantıya katılan belediye başkanlarının ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat,Adalar Belediye Başkanı Erdem GülBelediye Başkanı Battal İlgezdi, Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt olduğu söyleniyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun toplantıya çağırılmaması ve kendisine yakın belediye başkanlarının da olmaması dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU'NA TAM DESTEK, ÇARŞAF LİSTEYE DESTEK

www.gelecekgundem.com'un edindiği bilgiye göre gerçekleştirilen toplantıda CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'na yönelik flaş kararlar alındı.

Belediye başkanları ve ilçe başkanlarının aldığı kararlara göre; İstanbul örgütünü toplantıya katılanlar temsil edecek. Kurultayda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek verilerek, çarşaf liste desteklenecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.