CHP DAYANIŞMA YEMEĞİNDE KAN AKTI!

ORHAN BUDAK OLAYINDA ÇARPICI GELİŞMELER... OLAYIN ARKASINDA ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜMÜ VAR ? İŞTE O DETAYLAR...

CHP DAYANIŞMA YEMEĞİNDE KAN AKTI!
04 Şubat 2020 Salı 19:44

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise


CHP'li İnş.Müh.iş insanı Orhan Budak'ın önceki gün demir levyelerle darp edilmesi olayı Antalya siyaset gündemine bomba gibi düştü.
Pusu kurularak gerçekleştirilen saldırıyı çok yönlü bir şekilde araştıran Antalya polisi, yaptığı uzun araştırma sonucu olayı çözecek önemli bir ayrıntıya ulaştı.
İşte o ayrıntı...

ARABA KİRALIK ÇIKTI..
Önceki gün, CHP Konyaaltı İlçe örgütünün Porto Bello Oteli'nde düzenlediği dayanışma yemeğinin ardından, ellerinde demir levyelerle 8 kişinin saldırısına uğrayan, aldığı darp nedeniyle yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Orhan Budak'ın tedavisi sürerken, polis olayı aydınlatacak çok önemli bir ip ucuna ulaştı.

Edindiğimiz bilgilere göre, darp olayında kullanılan 2 aracın plaka numaralarından yola çıkan polis, araçların bir tanesinin rentacar firmasından kiralandığını tespit etti.
Diğer bir aracın ise, Konyaaltı belediyesi'ne ait olduğu iddiası gelen bilgiler arasında.

Soruşturmayı çok titiz bir şekilde yürüten emniyet güçleri ayrıca, yapılan kamera kayıtları incelemesinde 8 kişinin eşkalinide belirledi.

OLAYIN ARKASINDA ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ŞÜPHESİ..
Otel çıkışı ota park'ta 2 araç ile önü kesilip “ Semih Esen'e laf söyletmeyiz” sözünün ardından demir levyelerle saldırıp öldüresiye dövülen ve aldığı yaralarla yüzü tanınmaz hale gelen Orhan Budak'ın önümüzdeki hafta ameliyat olacağı öğrenildi.
“Olayın yapılış şeklini incelediğimizde bu işin organize bir şekilde tertiplendiği ve yapıldığı apaçık ortadadır” diyen Orhan Budak yaptığı açıklamada, polis bu konudada çok yönlü bir çalışma yürütüyor.

Ben sizlerin aracılığı ile tüm emniyet teşkilatına çok teşekkür ediyorum. Emri kimin verdiği, kimlerin bu işte aracı olduğu ve kimlerin yaptığı, önümüzdeki günlerde net bir şekilde ortaya çıkacak.” dedi

ESEN'DEN ŞİKAYETÇİ OLDU... KORUMASI İFADE VERDİ..
Orhan Budak'ın başkan Semih Esen ve koruması Hakan Toluk'tan şikayetçi olması nedeniyle Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'nin özel korumalığını yapan Hakan Toluk'un dün saat 16.30'da Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde olayla ilgili olarak ifadesinin alındığı öğrenildi.

“ KEMAL KILIÇDAROĞLU'DA GELSE DAVAMDAN VAZGEÇMEYECEĞİM”
Pusu kurularak organize bir şekilde kendisine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadığını belirten Orhan Budak “ Bazı basın yayın organlarında davamdan vazgeçeceğim yönünde bilinçli bir şekilde asılsız haberler yapılmaktadır. Bunlar tamamen uydurmadır. Kemal Kılıçdaroğlu'da gelse, davamdan asla vazgeçmeyeceğim. Emri kim verdiyse, emri kim uyguladıysa, levyelerle pusu kurarak kim bu saldırıyı gerçekleştirdiyse, bunun hesabını herkes adalet önünde verecek.” dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Konyaaltı İlçe örgütünün önceki gün Porto Bello Otelinde düzenlediği dayanışma yemeğinde kan aktı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in adamları olduğu iddia edilen 6 kişi tarafından CHP'li iş insanı Orhan Budak'a yemek çıkışı arabasına bindiği sırada saldırı düzenlendi.

Yapılan saldırıda öldüresiye dövülen ve tanınmaz hale gelen Orhan Budak'ın arabası da darp edildi. Saldırı sonrası arkadaşları tarafından acil olarak Konyaaltı özel olimpos hastanesine kaldırılan ve sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan Budak'ın, burnu ve yüzünde oluşan kırıklar nedeni ile, yarın ameliyat olacağı öğrenildi.

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI.
Saldırıda “Semih Esen'e laf söyletmeyiz” diyerek demir levyelerle saldıran 6 kişinin kimliklerinin tespiti için polis çok yönlü soruşturma başlattı.

ŞİKAYETÇİ OLDU..
Konyaaltı özel Olimpos hastanesinde tedavi altına alınan ve saldırıyı yapanlardan şikayetçi olan Orhan Budak, olayla ilgili yaptığı açıklamada “Semih Esen'e laf söyletmeyiz” diyerek mafyavari yöntemlerle bir anda demir levyelerle üzerime saldırdılar. Ne olduğunu anlamadım. Yüzüm gözüm kanlar içinde paramparça oldu. Yarın ameliyat olacağım “ dedi.

KÜFÜR ETMEDİM..
Kavga nedeninin küfürden çıktığını ifade eden Orhan Budak, "Semih Esen'e koruması tarafından yanlış bilgi verilmiş. Semih Esen'e asla küfür etmedim" dedi. Orhan Budak olayla ilgili şunları söyledi:

"Gecede yemek masasında partili arkadaşlarla oturuyordum. Bu arada Semih Esen masamıza gelerek “Bana küfür edemezsin” dedi. “Ben sana küfür etmedim. Koskoca belediye başkanısın burada kavgamı edeceğiz “dedim. İn aşağıya bekliyorum seni dedi. O arada partili arkadaşlar araya girerek Semih Esen'i masadan uzaklaştırdılar.

MAFYAVARİ YÖNTEMLERLE DÖVDÜLER..
Daha sonra program bitti. Yemek çıkışında evime gitmek üzere dışarı çıktım.Tam arabama bineceğim sırada tanımadığım 6 kişi tarafından adeta mafyavari yöntemlerle önce “ Semih Esen'e laf söyletmeyiz” diyerek bir anda bana öldüresiye bir şekilde, ellerinde demir levyelerle vurmaya başladılar.

O anda kanlar içinde yere yığıldım. Yüzüm gözüm kan içerisinde kaldı. Yüzümde ve burnumda şuan kırıklar var. Yarın ameliyat olacağım. Vuranları hiç tanımıyorum. Bugün, bütün CHP'li vekiller hastaneye yanıma geldi. Şikayetçi olma dediler. Ama şikayetçi oldum. Adalet önünde bunun hesabını verecekler” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.