Bu doğru mu Kadir Topbaş?

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ile ilgili dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi.

Bu doğru mu Kadir Topbaş?
07 Ekim 2016 Cuma 17:53

Önkibar yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Müdürlerinden birinin kendisine gönderdiği mesaja yer verdi. Aydınlık yazarı, "Bunlar iddia ki doğru mu yanlış mı ben değil savcılık ve devletin istihbarat kurumları karar verecek. Başta Kadir Topbaş bütün ilgililere duyurulur" ifadesini kullandı.

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar'ın yazısı şöyle:

Bilgi İstanbul Büyükşehir Belediye Müdürlerinden birinden geldi. Şunu söylüyor:

“İstanbul’u aslında yöneten Kadir Topbaş değil, Genel Sekreter Hayri Baraçlı’dır. Hayri bey Kavurmacılar'ın damadıdır ve malum aynı aile Kadir Topbaş’ın dünürüdür. İlaveten Hayri Baraçlı çok şuurlu ve üst düzey FETÖ’cüdür ama başta AKP'yi destekleyenler olmak üzere İstanbul basını bunu saklıyor zira aralarında çıkar ilişkileri var. Sadece onlar değil, AKP'nin bazı önemli isimleri yine çıkar ilişkileri sebebiyle Hayri Baraçlı’ya kefil oluyorlar.Biz birkaç arkadaş konuyu AKP İl Merkezimize ve birkaç milletvekilimize ilettik yine sonuç alamadık. Sizin FETÖ ile samimi mücadelenizi bildiğimden size yazmak zorunda kaldım. Lütfen bu FETÖ’cüyü afişe edin.” Bunlar iddia ki doğru mu yanlış mı ben değil savcılık ve devletin istihbarat kurumları karar verecek. Başta Kadir Topbaş bütün ilgililere duyurulur..

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.