BAKIRKÖY'DE, REFERANDUMDAN "HAYIR "ÇIKIYOR

2019 yerel seçimlerinde Bakırköy de CHP 'nin mevcut Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu ile oylarını arttırdığı görülmektedir. 16 Nisanda yapılacak olan halk oylamasında (referandum)İstanbul 3.Bölgede bulunan Bakırköy'de "HAYIR "oylarının %80,1 "EVET "oylarının %19,9 olması öngörülüyor.

BAKIRKÖY'DE, REFERANDUMDAN "HAYIR "ÇIKIYOR
22 Şubat 2017 Çarşamba 12:49

Bağımsız saygın bir anket firmasının İstanbul 3.Seçim Bölgesindeki ilçelerle ilgili anketinden sürpriz sonuçlar çıktı.


İstanbul 3.Bölgede "HAYIR" %54 "EVET"%46  2019 Yerel seçimlerini de etkileyecek bu sonuçlar çok konuşulacak.

 Bağımsız saygın bir anket firmasının İstanbul 3.Seçim Bölgesindeki ilçelerle ilgili Bakırköy ilçesi ile ilgili anket dikkat çekici.


 Bu anket analizinin Bakırköy ilçesi ile ilgili olanı  :Bakırköy'de 15 mahallede 764 denek ile yüzyüze yapılan kamuoyu anketinde Bakırköy de 2019 Yerel seçimlerinde bir değişiklik olmadığı ,CHP'nin mevcut Belediye Başkanı  Dr.Bülent Kerimoğlu ile oylarını arttırdığı görülmektedir.       


16 Nisanda yapılacak olan halk oylamasında (referandum)İstanbul 3.Bölgede bulunan Bakırköy'de "HAYIR "oylarının %80,1 "EVET "oylarının %19,9 olması öngörülüyor.
 
12 eylül 2010 tarihinde yapılan referandum da Bakırköy 'de %72,9 "HAYIR" %27,1"EVET "çıkarken HDP 2010 referandumunu boykot etmesi,MHP herhangi bir çalışma yapmaması (o zaman MHP tabanında böyle bir ayrışma yoktu).


Sol ve Merkez sağ oylarında yetmez ama "EVET"çilerinde olması dikkate alındığı ve o gün" EVET",YETMEZ AMA EVET",Sezon sonu tatilcileri ,Boykotçular 16 Nisan da olmayacağını ve sandığa gideceğini ankette söylemeleri göz önüne alınca, Bakırköy de "HAYIR" oylarının %80 'i rahatlıkla bulacağı hatta geçeceği de öngörülmektedir.

İstanbul .3 Seçim Bölgesi anket sonucu:
 
 (CHP %54-AKP %46)
 
Elbette ki bu anket bugünlerin anketi ve sonuçlarıdır.
Anket Yanılma Payı %1,5-2 arasındadır.

 
 
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.