Bakırköy'de Prof.Dr.İlber Ortaylı'ya 'Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü'

Prof. Dr. Ortaylı: 'Atatürk sevgisini size açıklamak benim haddimi aşar. Hepimiz aynı fikirlerin insanlarıyız. Ulu önderi saygıyla anıyoruz'

Bakırköy'de Prof.Dr.İlber Ortaylı'ya 'Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü'
10 Kasım 2017 Cuma 23:02

"Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü"ne bu yıl tarihçi-yazar Prof. Dr.İlber Ortaylı layık görüldü.

Bakırköy  Belediyesi'nin ev sahipliğinde İncirli LionsKulübü tarafından 22'ncisi düzenlenen program, Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans salonun da gerçekleşti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından törenin açılış konuşmasını yapan İncirli Lions Klübü Başkanı Mahmut Gecikligün, "Bugün 10 Kasım. Kulübümüz 1996'dan bu yana her yıl Atatürkçü düşünceye katkıda bulunanlara hizmet ödülü veriyor. Bu yılda katkı sağladığına inandığımız Türkiye'nin en büyük tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı layık gördük." dedi.Programa katılan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'dan ödülünü alan ünlü TarihçiOrtaylı, Bakırköylülerle söyleşi yaptı.

Bakırköylülere kendisini Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülüne layık gördükleri için teşekkür eden Ortaylı, "Böyle bir ödülün tarafıma geldiğinden şeref duyarım, teşekkür ederim. Onur duyuyorum burada olmaktan. Atatürk sevgisini size açıklamak benim haddimi aşar. Hepimiz aynı fikirlerin insanlarıyız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  bizim ebedi şefimizdir bu unvan kendisine verilmiştir." diye konuştu.

Tören, öğrencilerin verdiği mini konserle devam etti

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.