AVM'lerde koronavirüs nedeniyle önlemler alıyor

Koronavirüs nedeniyle tüm alışveriş merkezlerinde açılış kapanış saatleri değişiyor.

AVM'lerde koronavirüs nedeniyle önlemler alıyor
14 Mart 2020 Cumartesi 15:08

Türkiye'de KORONAVİRÜS vakalarının görülmesi sonucu önlemler alınmaya devam ediyor.

Bakanlıklar salgınla ilgili önlemler alırken, Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneği' de tedbir aldı.

AVM AÇILIŞ KAPANIŞ SAATİ DEĞİŞTİ

Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneği, AVM 'lerin saat 12.00 - 20.00 arasında açık olacağını, çocuk oyun alanlarının kapatılarak dezenfekte edileceğini duyurdu.

AVM'lerde koronavirüs nedeniyle önlemler alıyor

DEZENFEKTE EDİLİYOR

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş yaptığı açıklamada, "İnsanların dokunduğu ne kadar yer varsa özel olarak müdahale ediyoruz. Merdivenlerden tuvaletlere kadar her yer didik didik özel dezenfeksiyon ürünleri ile detaylı bir şekilde temizleniyor. AVM çalışanları ile ziyaretçilerini de koronavirüs ve önlemlerle ilgili bilgilendirmeye özen gösteriyoruz" dedi

• AVM’ler olarak kamu sağlığını her şeyin önünde tutuyoruz. Bu dönemde kazancımızı kaybetme korkusu ile değil; halkımızın sağlığını gözeterek hareket edecek ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına yanlarında olmaya, kamu otoriteriyle tam bir uyum içerisinde hizmet vermeye devam edeceğiz.

Çalışanlara yıllık izin

Hüseyin Altaş açıklamasında, “AVM’lerimize kiracılarımızla da görüşerek öğlen 12.00 ila akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır. Ancak bu tavsiye kararının istihdamı olumsuz etkilememesi için yıllık izinler kullandırılarak bu uygulamanın yapılması önerilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Altaş “Bu sayede AVM’lerdeki çalışanlarımız için de birbiriyle temas etmeyen ayrı gruplar oluşturarak; hizmetin hem hijyenik hem de kesintisiz devam etmesini sağlayacağız.”  dedi

Ekranlardan bilgilendirme yapılacak

Tüm alışveriş merkezlerimizde dezenfektasyon çalışmalarından, çalışanlara maske tedariğine kadar geniş çaplı önlemler alındığının altını çizen Altaş, halkı bilgilendirici videoların AVM’lerdeki ekranlarda ve halka ulaşabilecek tüm mecralarda yer alacağını da vurguladı.

Bunun yanı sıra AVM’lere girişlerin daha kontrollü olacağının altını çizdi. Altaş, kiracılarımızın da aynı önlemleri ziyaretçilerimize temas ettiği tüm noktalarda uygulanması konusunda takipçi olacağını ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.