AKP’li eski başkan 2 günde Çarşamba'dan Rekabet Kurumu’na atandı

Samsun’un Çarşamba ilçesinde 3 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra AKP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Hüseyin Dündar, 2 gün içinde yapılan atama zinciri ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Rekabet Kurumu’na geçti.

AKP’li eski başkan 2 günde Çarşamba'dan Rekabet Kurumu’na atandı
12 Şubat 2020 Çarşamba 13:20

Çarşamba eski Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 3 dönem görev yaptıktan sonra partisi AKP tarafından yeniden aday gösterilmedi. Ancak Dündar, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne atandıktan 2 gün sonra Rekabet Kurumu’na kadar yükseldi.

AKP’den 3 dönem Çarşamba Belediye Başkanlığı yapan avukat Hüseyin Dündar, 3 dönem engeline takıldığı için 31 Mart seçimlerinde aday olarak gösterilmedi. Ancak 2 günde devlet memuru yapılarak Rekabet Kurumuna atanması tartışma konusu oldu.

SASKİ’YE ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPILDI

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman’ın haberine göre, eski başkanı Hüseyin Dündar, Ocak ayında önce Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SASKİ’ye, AKP’li Başkan Mustafa Demir tarafından özel kalem müdürü yapıldı. Kağıt üzerinde özel kalem müdürlüğü yaptırılarak devlet memurluğu önü açılan Dündar, bir gün sonra Büyükşehir Belediyesi Hukuk İşlerine memur olarak gönderildi.

SON DURAK REKABET KURULU

Belediyenin Hukuk İşleri’nde de bir gün memur olarak gösterilen Dündar, Ticaret Bakanlığı’na bağlı Rekabet Kurumu’na hukuk müşaviri olarak atandı. 2 günde basamakları hızla tırmanan Dündar için CHP meclis grubu soru önergesi vererek bilgi istedi.

AKP’li Belediye Başkanı Demir, meclis toplantısında soru önergesini cevaplayarak, “Bu kadrolar yasal kadrolar. Ben bakanlık döneminde bir kez kullandım. Amacına uygun kullanılacağına emin olun. 3 dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşımız için kullanıldı, şimdi bakanlıkta önemli bir görevi yürütüyor” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.