AKP'nin yüzde 90 oy aldığı yerde vatandaşlar iktidara isyan etti

Ordu Çaybaşı ilçesine bağlı İlküvez Beldesi yakınlarındaki Göksu Yaylası Sapakbaşı mevkisinde AKP'li belediye halkın karşı çıkmasına rağmen çöp depolama alanı yaptı. Dün gece geç saatlerinde köylüler çöp depolama alanından gelen seslere ve çevre kirliliğine isyan etti. Bir kadın AKP için, 'bu verdiğimiz oyların ızdırabı, ızdırabı... Verdiğimiz oylar haram olsun' dedi. Eylemler bugün de devam ediyor...

AKP'nin yüzde 90 oy aldığı yerde vatandaşlar iktidara isyan etti
04 Şubat 2020 Salı 13:57

Ordu Çaybaşı ilçesine bağlı İlküvez Beldesi yakınlarındaki Göksu Yaylası Sapakbaşı mevkisine yapılan çöp depolama tesisine halk aylardır isyan ediyor. Sularının, çevrenin kirlendiğini, geceleri sesten uyuyamadıklarını belirten köylüler dün gece 03:00 sularından isyan etti.

Sesten rahatsız olan köylüler çöp depolama tesisinin önünde eylem yapmak istedi. Ancak köylülerin karşısına jandarma dikildi. Jandarmanın eylem yapmak isteyen köylülere müdahalede bulunduğu, çok sayıda köylünün gözaltına alındığı belirtildi.

Bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile çektiği görüntülerde köylülerin isyanı görüldü. 

Görüntülerde bir vatandaş, "Memleketi kurtaran millete terör muamelesi yapıyorlar. Halk çöpü istemiyor. Halk suyunu, sağlığını istiyor, çok birşey istemiyor" derken kadınların feryatları yürekleri dağladı. 

Bir köylü kadın AKP'ye, "bu verdiğimiz oyların ızdırabı, ızdırabı... Verdiğimiz oylar haram olsun" derken başka bir kadın feryat ederek, 'hırsızlık yapmışlar, çalmışlar götürüyorlar. Ellerinden 2 çocuğu zorla aldık.' diyor. 

Görüntüyü çeken yurttaş ise "15 kişiyi alıp götürmüşler, yarın beni alacaklar biliyorum. Çağırsınlar, hiç sıkıntı yok. Biz burada kimseyi öldürmedik. Askerine silah doğrultmuş insan yok burada. Memleketini kurtaran insanlar burada" ifadelerini kullandı.

Bir başka vatandaş ise, "Bunların çalışma ruhsatı var mı? Bu milletin günahı, suçu ne bu saatte? Gecenin tam 03:00'ü." diyerek isyan etti.

İşte o görüntüler:

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ise görüntüleri Twitter hesabından duyurarak şu bilgileri verdi:

Şu anda Ordu #İlküvez'de yaşam alanlarını bekleyen yurttaşlara müdahale ediliyor. Asker ile halkı karşı karşıya getiren, anne babaları , kadınları yaşlıları evlatlarına coplatan #VİPvalisi hesabını kanun önünde vereceksin.. #SabahınDaBirSahibiVar 

Vatandaşlardan kadınlardan yaralananlar var. Ordu #İlküvezde #VipValisi eliyle devlet terörü..

Adıgüzel daha sonra şu değerlendirmeleri yaptı:

Ordu #İlküvez'de AKP %90 oy aldığı yerde halkı coplatıyor, asker postalı ile kadınları, yaşlıları eziyor. #VipValisi 1000 asker polis ile bir avuç yurttaşa gece operasyonu ile terör estiriyor.. Yaralanan kadınlar yaşlılar var.

Ordu #İküvez'de terörist değil halk var. AKP %90 oy aldığı yerde  #VipValisi eliyle terör estiriyor. Kadını koruma kanunu ile kadını korumayanlar aynı kanun ile çöpü koruyorlar. Sözüm ona reise söyleyip meseleyi çözecek olanlar nerdesiniz? Reise söyleyince böyle oldu herhalde..

Eylemnlerin gündüz de devam ettiği belirten Adıgüzel, "Ordu #İlküvez'de yaşam alanlarını bekleyen halka operasyon yapılıyor. Ceren Özdemir'i koruyamayan #VipValisi Kadını koruma kanunu ile çöp alanını koruyor.." dedi, yeni görüntüleri paylaştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.