AKP'li vekilden kritik soru

AKP Milletvekili Aydın Ünal bugünkü yazısında anayasa görüşmeleri sırasında MHP'nin AKP'ye tuzak kurma ihtimali yazdı.

AKP'li vekilden kritik soru
05 Aralık 2016 Pazartesi 17:10

Erdoğan’ın eski metin yazarı AKP Milletvekili Aydın Ünal, hükümete yakın Yeni Şafakgazetesindeki köşesinde, MHP’nin Anayasa konusunda tuzak kurma ihtimalini yazdı. Ünal “Hatta böyle bir tuzak, MHP'yi bırakın baraj üstünü, yüzde 1 oranının üzerinde tutabilir mi?” diye sordu.

“ZORA MI SOKACAK”

Ünal yazısında anayasa değişikliğinin görüşmelerinden sonra ortaya şüphelerin çıkmaya başladığını belirterek “MHP bir oyun mu kuruyor? MHP, AK Parti'yi bir tuzağa mı çekiyor? MHP AK Parti'yi yarı yolda mı bırakacak? MHP anayasa teklifinin bazı maddelerine ‘Evet’, bazı maddelerine ‘Hayır’ diyerek bir kurgu mu yapacak? MHP anayasa değişikliğine ‘Hayır’ deyip, 'AK Parti fire verdi' iddiasıyla AK Parti'yi zora mı sokacak?” ifadelerini kullandı.

“KURGULARI BOZDU”

Yazısında ‘üst aklın AKP’yi devirmek istediğini’ iddia eden Ünal şunları yazdı:

“Üst Akıl, planının alt üst olmasına çok bozulmuş olmalı ki, hemen MHP'yi de dizayn etme girişimlerine başladı. Yine Fetullah Gülen Çetesi eliyle Devlet Bahçeli tasfiye edilmek istendi. Üst Akıl ve onun maşası olan Fetullah Gülen'in bu saldırısı, AK Parti ve MHP'yi 'ortak düşman' paydası altında birbirine yakınlaştırdı. MHP, 15 Temmuz darbe girişimine karşı net ve samimi bir duruş sergiledi. MHP'nin bu tavrı, darbe girişimine darbe vurduğu kadar, MHP üzerine yapılan kurguları da bozdu.”

“ÇİRKİN BİR SİYASİ LEKE OLUR”

AKP Milletvekili Ünal “Yine de bir ‘tuzak’ ihtimali üzerinde duralım” dedikten sonra şu satırları kaleme aldı:

“Böyle bir tuzak ülkeye kazandırır mı, kaybettirir mi? Hatta böyle bir tuzak, MHP'yi bırakın baraj üstünü, yüzde 1 oranının üzerinde tutabilir mi?

Böyle bir tuzak, kritik süreçlerden geçen Türkiye'yi daha derin krizlere sürüklemek olur. Böyle bir tuzak, 15 Temmuz'un başaramadığını daha ağır bir bedelle Türkiye'ye yaşatmak olur. Böyle bir tuzak, 'Güneş Motel' tuzağını dahi unutturacak çirkin bir siyasi leke olur. İlkesel davranmayan, Türkiye'nin bekasını dert etmeyen bir parti için bile böyle bir tuzak kendisini imha olur. İşte bunun için MHP böyle bir tuzağı aklının ucundan bile geçirmeyecektir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.