AKP'li Başkan 22 Milyon TL'ye 'Saray' yaptırıyor

Palandöken Belediyesi, 14 bin metrekarelik alan üzerine ‘akıllı’ nikah sarayı inşa ediyor. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar'ın 2. Abdülhamid'e ithaf ettiği nikah sarayının maliyetinin 22 milyon TL'yi bulması bekleniyor.

AKP'li Başkan 22 Milyon TL'ye 'Saray' yaptırıyor
07 Aralık 2018 Cuma 12:41

Kamuda tasarruf çağrıları yapılırken AKP'li Erzurum Palandöken Belediyesi, 2. Abdülhamid'in vefatının 100. yılı anısına Erzurum'da ‘'Akıllı nikah sarayı'' yaptırıyor.

Sözcü'de yer alan habere göre, Palandöken Belediyesi'nin temelini geçtiğimiz yıl kasım ayında attığı ve 22 milyon 125 bin liraya mal olması beklenen ‘Nikah Sarayı'nın inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor.

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ‘Nikah Sarayı' için şunları söyledi:

— Burası ilçemizin yeni gözdesi olacak. Bu projemiz toplamda 14 bin metrekare alanı kapsıyor. Evlenecek genç çiftlerimizin bütün ihtiyaçları bu mekânda karşılanacak ve yine konuklar da nezih bir ortamda dünya evine giren kardeşlerimizin bu mutlu anına şahitlik edecekler.

Nikah sarayımız, mutlu ve huzurlu ailelerin kurulmasında atılmış ilk adım olacak. Abdülhamid Han'ın vefatının 100'ün yılı hasebiyle bu yatırımı Cennet Mekan Abdülhamid Han'a ithafen inşa edip ilçemize kazandıracağız.

Palandöken Belediyesi'nin Nikah Sarayı'nın içerisinde açık ve kapalı otopark, mescit, sığınak, takı ve kutlama fuaye alanları, terzi, kuyumcu, çiçekçi, şekerci, fotoğrafçı, kuaför, gelin ve damat dinlenme odaları, güvenlik sistemi, restoran ve nikâh salonu yer alacak.

banner235
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.