1O ARALIKÇILAR, CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN ADAYLIĞINI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA KABUL ETTİRDİLER!!!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ,CHP içindeki 1O Aralık grubu İl Başkanlığı için Canan Kaftancıoğlu'nu kabul ettirdiler. 10 Aralıkçıların Genel Başkan yapmak istedikleri Canan Kaftancıoğlu'nu yeniden aday yapacaklar. ,(diğeri Oğuz Kaan Salıcı)

1O ARALIKÇILAR, CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN ADAYLIĞINI  KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA KABUL ETTİRDİLER!!!
25 Ocak 2020 Cumartesi 23:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ,İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul CHP İlçe başkanları bu gece bir araya gelerek İstanbul İl Başkan adaylığı ile ilgili toplantı yaptılar.

www.gelecekgundem.com edindiği bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu il başkanlığı için Canan Kaftancıoğlunu işaret ettiği ,ilçe başkanlarının ise suskun kaldığı toplantıda ,CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu CHP Liderine dönerek 'siz bir milletvekilini (bu kişinin  Erdoğan Toprak olduğu iddia ediliyor) il başkan adaylığını belirlemek için görevlendirdiniz mi demesi toplantıda şok etkisi yaratmış.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 'ben kimseyi görevlendirmedim ,herkes aday çıkabilir ama kavga istemiyorum demiş .'

İlçe Başkanlarının bazıları ise biz AKP dikta kongreleri tek adayla yapıyor diyorduk şimdi düştüğümüz bu durumu delegelere ve üyelere nasıl anlatacağız diyerek yanlış yapıldığını söylemişler..

İlçe başkanlarının bazıları ise Canan Kaftancıoğlu'nun hapis cezası ,seçildikten sonra onaylanıp cezaevine girerse ,topluma biz kendi il başkanlarını bile belirliyemiyorlar algısı yaratacak olan bu algıyı AKP nasıl kullanacak? ve partimizin düşeceği durumu halka nasıl anlatacağız diyerek tek aday yerine demokrasi şöleni olarak çok adaylı ve çarşaf listeyle bir il başkanlığı kongersi yapılmasının doğru olacağını söylemişler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.