UMUTTUR,SÜLEYMAN SERVET SAZAK

UMUTTUR, SÜLEYMAN SERVET SAZAK

UMUTTUR,SÜLEYMAN SERVET SAZAK
30 Haziran 2016 Perşembe 14:25

GÖKTE KAYAN YILDIZLAR DİNLEYİN SÖZLERİMİ....

Japonya ya atom bombası atıldığında 2 yaşında olan küçük kız 12 yaşına geldiğinde maruz kaldığı radyasyon yüzünden kansere yakalanır.Tedavi gördüğü hastahanede yaşlı kanser hastası bir gün kulağına eğilir küçük kızın kağıttan(origami) 1000 tane turna yaparsa tüm dileklerinin olacağını,kanserden kurtulacağını fısıldar.Ben yaşlıyım bitiremem ama sen gençsin yapabilirsin dedikten sonra yürür gider.
Küçük kız hergün neşe içinde katlar turnaları birer birer.hastalığı ilerlemiş bitkin düşmüştür,derken ülkede duyulur herkes turna katlamaya küçüge göndermeye başlar kurtulsun diye.
Umuttur turna,Anadolu da muştucudur,sevdalıdan haber getirir Turna.

Süleyman Servet SAZAK
Umudun turnası olmuştur;köhnemiş,kanser olmuş TÜRKİYE siyaseti üzerine kanat açmıştır.
Zifiri gecelerde göğe kibrit çakmak için düşmüştür yollara.
Bekle bizi ANKARA göğe kibrit çakacağız aydınlansın köhne siyaset diye..


“Sevgi Dili”‘ni kendine metot olarak seçen Süleyman Servet SAZAK “…Bu kutlu yürüyüşte birbirimizin yüzüne bakamayacak tutumlardan kaçınmalıyız. Unutmamalıyız ki; biri birimizden başka sığınağımız yoktur.” diyerek bunu somutlandırmıştır.   “Her ülkücünün MHP Genel başkanlığına aday olma hak ve iradesi vardır…”diyerek samimi düşüncesini de ifade etmiştir.   MHP Genel Başkanlığı yarışındaki bütün taraflara da şu çağrı da bulunmuştur “Başta Genel Merkez ve Genel Başkanımız olmak üzere, bütün aday arkadaşlarımdan, bu kutlu yarış sürecinde Ülkücü terbiye ve Türk devlet geleneğine göre hareket etmelerini bekliyorum…”  

SÜLEYMAN SERVET SAZAK KİMDİR?

17 Temmuz 1955 yılında Eskişehir'de doğan Süleyman Servet Sazak, Ankara'da yaşamaktadır. Uzun yıllar aile şirketinde yönetici olarak görev yapmıştır. 21. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekilliği yapmıştır. Yüksel Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Gümrük ve Tekel eski Bakanı Gün Sazak'ın oğludur. Atatürk'ün silah arkadaşı olan ve aynı zamanda kurucu meclis üyeliği sıfatını taşıyan Merhum Emin Bey'in torunudur. Bunun yanı sıra Fenerbahçe Spor Klübü eski başkanı Güven Sazak Bey'in de yeğenidir.

AYHAN DALYAPRAK

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İsmail ARLI - 3 yıl önce
Türklük onur ve gururunu şerefle taşıyan, vatan ve millet hizmetinde can veren bir ailenin yüzü gibi yüreğinde güzel bir ferdi