Suruç, Ankara ve Sultanahmet...

Türkiye, daha Suruç ve Ankara saldırılarının acıları geçmemişken bu kez de Sultanahmet Meydanında gerçekleşen patlamayla sarsıldı. Alman Çeşmesi yakınlarında meydana gelen patlamada 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.SURUÇ’TA...

Suruç, Ankara ve Sultanahmet...
12 Ocak 2016 Salı 11:54

Türkiye, daha Suruç ve Ankara saldırılarının acıları geçmemişken bu kez de Sultanahmet Meydanında gerçekleşen patlamayla sarsıldı. Alman Çeşmesi yakınlarında meydana gelen patlamada 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.

SURUÇ’TA 34 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ
20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı intihar saldırısında 34 kişi ölmüş, 100’den fazla kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanın terör örgütü IŞİD’le bağlantılı olduğu belirlenmişti.

TÜRKİYE TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK TERÖR SALDIRISI
Suruç saldırısından yaklaşık 3 ay sonra, tarihler 10 Ekim 2015’i gösterdiğinde ise terör bu kez Ankara’da kirli yüzünü gösterdi. Altındağ’ın Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen ‘Emek, barış, demokrasi” mitingi sırasında art arda iki bomba patladı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül terör saldırısı olarak kayıtlara geçen olayda 97 kişi öldü, 160 kişi de yaralandı.

SULTANAHMET’TE 10 ÖLÜ, 15 YARALI VAR
Türkiye, daha Suruç ve Ankara saldırılarının acıları tazeyken bu kez de Sultanahmet Meydanındaki patlamayla sarsıldı. Alman Çeşmesi yakınlarında patlatılan bomba, ilk belirlemelere göre 10 kişinin ölümüne, 15 kişinin de yaralanmasına yol açtı.
(İHA)
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.