CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU LGS MAĞDURU AİLEYE SAHİP ÇIKTI!

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ayhan'ın ailesinin mağduriyetine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahip çıkarak sürecin takipçisi ve destekçisi olarak her aşamasını yakından takip etmek için Genel Başkan Yardımcısı YILDIRIM KAYA'yı görevlendirerek Danıştay kararını emsal alarak mağdur olan 50 bin öğrencinin de sesi oldular.

CHP LİDERİ  KILIÇDAROĞLU LGS MAĞDURU AİLEYE SAHİP ÇIKTI!
29 Temmuz 2019 Pazartesi 12:52

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ayhan'ın ailesinin mağduriyetine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahip çıkarak sürecin takipçisi ve destekçisi olarak her aşamasını yakından takip etmek için Genel Başkan Yardımcısı YILDIRIM KAYA'yı  görevlendirerek Danıştay kararını emsal alarak mağdur olan 50 bin öğrencinin de sesi oldular.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ,

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun  talimatıyla olayı yakından takip ediyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü 

www.gelecekgundem.com açıklamalarda bulunan Ahmet Ayhan''yaşadığımız haksızlık karşısında adaletin tecelli etmesi için insani ve vicdani desteklerinden dolayı başta Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ,Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya beye,İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan'a ayrıca duyarlı olan basın ve yayın kuruluşlarına şükranlarımı sunarım.Biz ülkemizi Cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle barışık ,Atatürk'ün ilke ve inkilaplarına bağlı gelecek nesiller yetiştirmek için mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir ''dedi.

NE OLMUŞTU?

"Danıştay, 2018'de yapılan LGS'de oğlu K.A'nın tüm kriterlere uygun olmasına rağmen  herhangi bir okula yerleştirilmemesi üzerine dava açan Ahmet Ayhan'ı haklı buldu ve mağduriyetin giderilmesine hükmetti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü kararı uygulamıyor. Ahmet Ayhan, adalet istiyor.

50 bin öğrenciyi yakından ilgilendiren bu karar, ellerine geçmiş olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı'nca da görmezden geliniyor.

Mağdur aileler ise çocuklarının yaşadığı hak kaybının giderilmesini istiyor ve "adalet" talep ediyor. Ancak ne yazık ki; karar uygulanmıyor..."

www.gelecekgundem.com konuşan Ülkü Ocakları Eski Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ayhan açıklamalarda bulundu.

Danıştay’a rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu kararı uygulamadığını ifade etti. 30 günlük süre geçtikten sonra da Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gittiğini dile getirdi. Buna rağmen kararın hala uygulanmadığını söyleyen K.A. şöyle devam etti: “Ben çocuğumu imam hatibe göndermek zorunda mıyım? Çok istiyorlarsa kendileri göndersinler. Pahalı kolejlere göndereceklerine buralara yollasınlar çocuklarını. Benim çocuğum geçen sene 4 ay okula gidemedi. Aralık ayında bir özel okula kayıt yaptırmak zorunda kaldım. Bir sürü külfet altına girmek zorunda bırakıldım. Çocuğun stresten 1 aydır saçları dökülmeye başladı 15 yaşında. Tedavi görüyor şu anda.”

'Anayasanın 42 maddesinde belirtilen eğitim hakkı yandaş bürokratlar tarafından engellenen ,bu engellemeyi Danıştay 8 . Dairesi dur demiştir.

Anayasal hakkı elinden alındığının dairenin verdiği kararla ispatlanmasına rağmen yandaş bürokratlar tarafından Danıştay kararı hukuk tanımamazlık anlayışıyla karar yasal süresinde uygulanmayarak mağduriyetler devam etmektedir.

Türkiyede Suriyeli ve Mülteci çocuklar hiçbir kriter uygulanmadan istedikleri okullara kayıt edilirken ülkemizin geleceği olan tüm yasal kriterlere haiz olmasına rağmen kendi çocuklarını mağdur etmeye devam etmektedir.Bir ülkenin BEKA'sı çocuklarının eğitim , akıl  ve bilim ile güvence altına alınır.

Son sözü Atatükr zaten yüzyıl önce söylemiştir.

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu ila ve idame edecek sizsiniz.”


Hukuksuzlukla hakkı gaspedilen mağdur öğrenci.G.KAĞAN AYHAN.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.