BAKIRKÖY'DE YIKILAN TESİSLER, BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NE 7 BİN TL AYLIK ÖDEMİŞ

Ataköyde 15 Bin metrekarelik alanda Bakırköy Spor Vakfı ve alt kiracısı Varanlar Turizm Turizm'e ait 5 adet balo salonu ,1 adet içkili mangalbaşı restaurant, çiçekçi, fitness salonu, sauna, çamaşırhane, lokal, yüzme havuzu, havuz büfe, 6 adet tenis kortu, 2 adet kapalı spor salonu ve yönetim ofislerinden oluşan işletmeler 7 BİN TL Ecrimisil ödenmekteymiş.

BAKIRKÖY'DE YIKILAN TESİSLER, BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NE 7 BİN TL AYLIK ÖDEMİŞ
08 Kasım 2017 Çarşamba 15:59

Geçen günlerde Bakırköy Belediyesince yıkılan , Bakırköy ,Ataköy 3-4-1 1.kısım mahallesi 51 pafta ,115 ada,183 parsel Rio Dejenerio cad. 13.kapı sayılı yerde bulunan Bakırköy Spor Vakfı tarafından alt kiracısına kiralanan "1 adet içkili mangalbaşı restaurant,çiçekçi,fitness salonu,sauna,çamaşırhane,lokal,yüzme havuzu,havuz büfe,6 adet tenis kortu,2 adet kapalı spor salonu ve yönetim ofislerinden oluşan işletmeler 7 BİN TL." Ecrimisil ödenmekte olması kamuoyunu şaşırttı.

Bakırköy Belediyesinin bu değerli taşınmazının bu kadar ucuz bir fiyata kiralanması 7 Bin tl gibi bir ecrimisil kirasının Ataköy gibi bir yerde bu kadar ucuza 30 yıl gibi bir süre aynı kişilerin işletmesi de ayrıca düşündürücüdür diyen Ataköylüler, Başkan Dr. Bülent Kerimoğlunu desteklediklerini dile getirerek geçmişin günahını yalan iftiraları atarak itibarsızlaştırma çabalarını Bakırköy halkının dikkate almadığı görülmekte...

Bakırköy Encümeni 25.09.2014 tarih 444 sayılı kararı ile 09.12.2003 tarihli protokole dayanılarak alınan 30.12.2003 tarih ve 1492 sayılı Belediye Encümen kararı ile onaylanan 12 maddeden ibaret protokolün iptali ile ilgililerin 3 ay içinde tahliye edilmesine dair talebin kabulüne karar verilmişti.

Bu nedenlerde Vakıf tarafından protokol hükümlerine uyulmaması ve İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından belediyeye ait taşınmazların ihalesiz uzun süreler aynı kişiler tarafından kullanılmasının yasal olmadığı yönünde verilen rapor uyarınca bu protokol 25.09.2014 günü iptal edilmiştir.

İptal kararı ve 3 ay içinde taşınmazın tahliye edilmesine dair yazı 30.09.2014 tarihinde Bakırköy Spor Vakfına tebliğ edilmişti.

Vakıf bu encümen kararına karşı dava açmamış olup karar kesinleşmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Sedat onuk - 2 yıl önce
30 senedir vakfa belediye başkanları başkanlık ediyor, kiraya veriyor. Akılları neredeydi
Avatar
Ahmet balalan - 2 yıl önce
Yıllarca bakırkoyu somuren ranta dur dıyen bır baskan cıktı partı gozetmeden destek vermemız lazım baskanın yanındayız