Çevre HABERLERİ
Nobel ödüllü İngiliz bilim adamından iklim değişikliği uyarısı
30 Nisan 2018, 12:28 0
Nobel ödüllü İngiliz bilim adamından iklim değişikliği uyarısı
Nobel ödüllü İngiliz bilim adamı Prof. Levermore, "Eğer dünyanın sıcaklığı 2 derece daha artarsa ne olacağını tam olarak bilmiyoruz. Gerçekten önlem almazsak, adım atmazsak bu dünya için bir felaket olabilir" dedi.
ATAKÖY BARUTHANE KURTULDU,BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İSTEDİĞİ OLDU ,PARK OLUYOR
16 Mart 2018, 14:09 0
ATAKÖY BARUTHANE KURTULDU,BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İSTEDİĞİ OLDU ,PARK OLUYOR
Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu'nunda yoğun bir hukuk savaşı verdiği Ataköy Sahilindeki son yeşil alan olan yer Baruthaneyi kurtarma çabası sonunda sonuç verdi. Ataköy Baruthane park olarak kalacak .
SU KAŞİFİ NAMIK KEMAL ÖĞRENCİLERİ  “SUYU KORUMAK BİZİM İŞİMİZ”
07 Nisan 2017, 13:12 0
SU KAŞİFİ NAMIK KEMAL ÖĞRENCİLERİ “SUYU KORUMAK BİZİM İŞİMİZ”
Dünyamızın karşı karşıya olduğu en önemli küresel sorunlardan biri, temiz su kaynaklarının azalıyor olması,hayat kaynağımız olan suyun önemini ve israf edilmemesi konusunda farkındalık yaratmak için Türkiye’de Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı'nın HSBC Su Programı desteğiyle yürütülen ''Su Kaşifliği Programı'' dahilinde Beyoğlu Namık Kemal ilkokulu 3/C sınıfıbu soruna kayıtsız kalmamak , insanların daha fazla su bilincine sahip bir dünya için öncü olmalarını desteklemek amacıyla, eğlenceli, heyecanlı aktivitelerle dolu Su Kaşifi programındayaptığı çalışmalarla çevrelerinde farkındalık yaratılıyorlar
"AYAMAMA DERESİ YAŞAM MERKEZİ OLACAK"
06 Nisan 2017, 23:23 0
"AYAMAMA DERESİ YAŞAM MERKEZİ OLACAK"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dere ıslahı ve yeşil alan düzenleme projelerine bir yenisini daha ekliyor. Başkan Kadir Topbaş, ıslahı büyük ölçüde tamamlanan Ayamama Deresi’nin yemyeşil bir yaşam merkezine dönüşeceğini ve deniz motorlarının Marmara Denizi’nden dere içine doğru taksi hizmeti vereceğini açıkladı.
İBB, AK PARTİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN"I DİNLEMİYOR
14 Şubat 2017, 13:36 0
İBB, AK PARTİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN"I DİNLEMİYOR
İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantılarının ilk gününe Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Şehircilik Şurası’nda, Boğaz’daki yüksek yapılaşmaya ilişkin eleştiriler damgasını vurdu.
DATİ HOLDİNGE BİR KEZ DAHA MÜHÜR ŞOKU
27 Ekim 2016, 19:26 0
DATİ HOLDİNGE BİR KEZ DAHA MÜHÜR ŞOKU
Ataköy'deki yat limanı mühürlendi.Ataköy’de deniz doldurularak yapılan Mega Yat Limanı projesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bakırköy Belediyesi zabıta ekipleri inşatı mühürledi.
Gerçek çevreci !
12 Ocak 2016, 10:00 0
Gerçek çevreci !
Tek isteği çöpünü bidona atmaktı, fakat kolay olmadı.Hollanda’da amatör kameraya, gerçek bir çevrecinin buz tutmuş zemin üzerindeki çöp atma mücadelesi yansıdı. Çöp bidonuna ulaşmak için uzun süre mücadele eden adam, en son emekleyerek...