Kılıçdaroğlu Bakırköy'de, Temel Atma Törenine Katıldı

Bakırköy"de onbinlerce CHP"li buluştu. Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu Bakırköy için yaptırdığı projelerin temel atma törenini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluyla beraber yaptı.

Kılıçdaroğlu Bakırköy'de, Temel Atma Törenine Katıldı
26 Kasım 2016 Cumartesi 17:21

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy’de temel atma törenine katıldı. CHP İl Başkanı Cemal Canpolat, Bakırköy İlçe Başkanı Celal Sevinç ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan platformda temel atma startını veren Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin farklı olduğunu söyledi.

Osmaniye Mahallesi’nde yapılacak olan ve modern yapısıyla dikkat çeken Bakırköy Belediyesi hizmet binası ile Tarık Akan Kültür Merkezi, Bakırköy Cemevi ve Kültür Merkezi, Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi ve Evlendirme Dairesi’nin temel atma töreni sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, hükümete de sert sözlerle yüklendi.


AVRUPA BİRLİĞİ İÇİN ÇAĞRI YAPTI
CHP İstanbul milletvekillerinden; TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve Grup Başkanvekili Engin Altay'ın da katıldığı törendeki konuşmasında Avrupa Birliği’nin Türkiye ile müzakereleri dondurma yönündeki oylamasına değinen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine değindi. Erdoğan'a tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Buradan Avrupa Birliği’ne sesleniyorum; Bir kişinin kararları, sözleri nedeniyle müzakere sürecini durdurmayın. Bu bir halkı cezalandırmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler bu ülkeyi o bir kişinin ellerine bırakmayacağız. Bir an önce ülkemizi tam demokratik bir hale getirmeli ve onlar bize dayatmadan her şeyi yoluna sokmalıyız” diye konuştu.Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, milletvekilleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Meydana kurulan sahneden vatandaşlara hitap eden Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu  temeli atılacak 4 proje hakkında  bilgi verdi.    Kerimoğlu projelerin önümüzdeki 50 yıl için Bakırköylülerin ihtiyaçlarını karşılayacağını, tüm projelerin 9 ay ve 2 yıl içinde tamamlanacağını  belirtti.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu konuşmasında şunları ifade etti:     Bugün Bakırköy’de temellerini sizinle atacağımız 4 projeyi tanıtmak istiyorum. Uzun yıllardan beri Bakırköy’ün ihtiyacı olan Bakırköy Belediyesi hizmet binası, inşallah 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlayacağız. dedi
 
Kerimoğlu," Bakırköy Türkiye’ye örnek olabilecek ölçüde farklı etnik kimliklerin, farklı mezheplerin farklı kültür ve inançların bir arada özgürce yaşadığı bir kenttir. Bakırköy’de cami var, kilise var, sinagog var ama bir eksiğimiz var, o da Cemevi. Onu da tamamlayacağız. Yaklaşık 7 bin metrekare alana sahip, 6 katlı kültür merkezi ve evlendirme dairesi gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 100 bin Bakırköylü ve İstanbullunun katılımıyla sonsuzluğa uğurladığımız aydın, devrimci, Atatürkçü büyük sanatçı Tarık Akan’ın adını yaşatacağımız Kültür ve Sanat Merkezinin inşaatını gerçekleştireceğiz. Bu 4 proje Bakırköy’ün 50 yıllık 100 yıllık ihtiyaçlarını karşılayacak projelerdir. Hizmetlerimizi İstanbul’un her yeri Bakırköy gibi; mutlu insanlar, özgür bireyler, çağdaş, aydınlanma devrimlerine inanan yurttaşların yaşadığı yerler oluncaya kadar gece gündüz demeden çalışacağımıza söz veriyoruz.  Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen temel atma töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, Fırat Kalkanı  harekatı şehitlerini hatırlatarak, Suriye'de yaşanan gelişmelere değindi. Kılıçdaroğlu, "Fırat Kalkanı'ndan, Suriye'den şehitlerimiz geliyor? Suriye bataklığını kim yarattı? Suriye'ye kim silah gönderdi? Müslümanı Müslümana kim kırdırdı? Senin çocuğunu Suriye'ye gönderiyorlar. Senin çocuğunu dağlara gönderiyorlar, terörle mücadele et diye. Türkiye'nin çıkarlarını savun, diye. Bu Ankara'da oturan beylerin çocukları nerelerde? Onlar gidiyorlar mı? Yeri gelince şehit edebiyatı yapıyorlar" diye konuştu.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir karşı darbe süreci içindeyiz. 15 Temmuz'u fırsat bilip, cadı avı başlatarak, bir karşı darbe süreci başlattılar. Binlerce öğretmen, memur kapının önüne kondu. 142 gazeteci hapiste. Ama şu sorunun cevabı henüz bulunmuş değil? FETÖ dediğiniz terör örgütünü kim besledi, kim büyüttü, kim siyasi destek verdi, bunun siyasi sorumluları kimdir? Ben biliyorum, siz de biliyorsunuz. Güçleri gariban vatandaşa, bakkala, öğretmene, akademisyene, avukata yetiyor. Kendilerine gelince hiçbir şey yok. Bunun hesabını sormazsam namerdim. Açık ve net söylüyorum. Nereye giderlerse gitsinler, hesabını soracağım bunun. Beraber yürüdünüz siz. Malı beraber götürdünüz siz. İhaleleri beraber paylaştınız siz. Okulları beraber açtınız siz. Şimdi sorumlu arıyorlar. Baş sorumlu sensin arkadaş. Bunların bütün kirli çamaşırlarını tek tek dökeceğiz ortaya. Bu bizim, bu ülkeye namus borcumuzdur" dedi

ÖNCE KORAY AVCI SONRA HADİSE
Temel atma töreni öncesi Koray Avcı, tören sonrası ise ünlü şarkıcı Hadise sahne aldı. Bakırköy Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleşen muhteşem halk konserinde vatandaşlar unutulmaz dakikalar yaşadı. Ünlü sanatçılar Hadise ve Koray Avcı sevilen parçalarını seslendirerek, 4 yeni hizmet binası müjdesiyle heyecanlana Bakırköylüleri daha da coşturdu. 365/Haber Merkezi

Bakırköy Belediyesi tarafından Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda düzenlenen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Bakırköy Belediyesi Temel Atma Töreninde sahneye çıkan Hadise ve Koray Avcı onbinlerce kişiyi coşturdu.

OSMANİYE ZEYTİNLİK ve ATAKÖY MAHALLELERİNDE YER ALACAK PROJELER:

Bakırköy Belediyesi hizmet binası...

Bakırköy Cemevi ve Kültür Merkezi...

Tarık Akan Kültür Merkezi...

Bakırköy Belediyesi Kültür Merkezi ve Evlendirme Dairesi...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.