İBB Skandal ,AKP Milletvekili Adayı, İETT Genel Müdür Yardımcılığına Usulsüz Olarak Atandı mı?

Genel Müdür Yardımcılığına Usulsüz Olarak Atandı

İBB Skandal ,AKP Milletvekili Adayı, İETT Genel Müdür Yardımcılığına Usulsüz Olarak Atandı mı?
31 Ekim 2019 Perşembe 10:16

Hasan ÖZÇELİK’in, İETT Genel Müdür Yardımcılığı Kadrosuna usulsüz olarak atandığı iddia edildi. İBB kulislerinde konuşulan habere göre, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimleri için İETT Genel Müdür Yardımcılığından istifa eden Hasan ÖZÇELİK, AKP sıralarından milletvekili adayı olabilmek için Yalova’dan AKP milletvekili aday adayı oldu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ’e de yakınlığı ile bilinen ÖZÇELİK, Yalova 3. Sıradan AKP tarafından milletvekili adayı gösterilme başarısı elde etti.

Seçimde AKP için ter döken ÖZÇELİK, milletvekili seçilemeyince, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre memur olması nedeniyle seçim mevzuatı uyarınca İETT’ye geri dönmek için başvurdu.

Kanunsuz işlem yapıldı

AKP adayı Hasan ÖZÇELİK’in İETT içerisinde kazanılmış hakkına göre bir kadroya atanması gerekirken, İstanbul Valisinin atamaya yetkili olduğu Genel Müdür Yardımcılığı” kadrosuna alelacele atamasının gerçekleştirilerek kanuna aykırı davranıldığı İBB koridorlarında yüksek sesle ifade ediliyor. 

İETT’de atamaya yetkili makamların, ÖZÇELİK’i atayacağı kadrolar alt düzey memur kadroları olmasına rağmen; İstanbul Valisi’nin atamaya yetkili olduğu “Genel Müdür Yardımcılığı” kadrosu, AKP adayı için seferber edilerek; İETT içerisinde kanunsuz bir işlem tesis edilmiş olduğu iddia ediliyor.

Kamu zararı oluştu

Aradan geçen 17 ayda kazanılmış hakkına uygun bir kadro yerine, Genel Müdür Yardımcılığı kadrosundan fazladan maaş alan AKP Milletvekili adayı Hasan ÖZÇELİK, İETT kasasından olması gerekenden fazla maaş çıkmasına neden olarak kamu zararına sebebiyet verdi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.