İBB değişen birşey yok!! Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın yeğeni Topkapı’ya 40 masa daha attı

İstanbul Topkapı Sarayı’nda bulunan ve eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın yeğeni Emre Kocadağ’ın “Emirgan Sütiş” ismiyle işlettiği Karakol Restoran’ın ‘genişleme’ çalışması dikkatleri çekti. Daha evvel CHP 'li meclis üyelerinin soru önergesine cevap verilmemişti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ne yapacağı merak ediliyor.

İBB değişen birşey yok!! Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın yeğeni Topkapı’ya 40 masa daha attı
27 Temmuz 2019 Cumartesi 17:05

Topbaş’ın yeğeni Topkapı’ya 40 masa daha attı

İstanbul Topkapı Sarayı'nda bulunan ve İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın yeğeni Emre Kocadağ'ın “Emirgan Sütiş” ismiyle işlettiği Karakol Restoran'ın ‘genişleme' çalışması dikkat çekti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'nün yetki alanında bulunan Karakol Restoran'ın bahçesi tahta sundurma ile büyütüldü.

Topkapı Sarayı Müzesi'nin kapalı olduğu geçtiğimiz salı günü başlayan çalışmalar jet hızıyla tamamlandı.

“GEREKEN İZİNLER ALINDI”

Genişletme çalışmasıyla birlikte Aya İrini'nin önüne doğru yaklaşık 40 masalık alan daha açıldı.

Tartışma yaratan genişleme ile ilgili firma yetkilileri ise “Genişletme için ilgili yerlerden gereken izinler alındı” dedi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise söz konusu ‘büyüme' için yazılı açıklama yaptı.

Yönetim, “Topkapı Sarayı Birinci Avlusu'nda yer alan Dış Karakol Binası önünde bir düzenleme çalışması yapılmaktadır. Düzenlemenin amacı namazgah, sarnıç ve karakol binasını görünür kılmaktır. Bu uygulama geçicidir. ‘Topkapı Sarayı Birinci Avlu Çevre Düzenleme Projesi' uygulanırken kaldırılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Resim

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.