CHP 'mutlaka almalıyız' dediği belediyeleri ve aday kriterini belirledi

CHP , 24 Haziran seçimlerinin ardından uzunca bir süre iç tartışmalar yaşadıktan sonra yerel seçimlere yönelik hazırlıklara başladı.

CHP 'mutlaka almalıyız' dediği belediyeleri ve aday kriterini belirledi
31 Ağustos 2018 Cuma 15:08

Cumhuriyet'ten Erdem Gül'ün haberine göre, CHP, yerel seçimlerde "mutlaka alınması gereken" 6 il belirledi. Yerelde, Millet İttifakı tabanında karşılığı olan isimleri aday gösterme kararı aldı.

Kılıçdaroğlu’na göre adayın partili ya da parti dışından olması diye kesin bir ayrım olmayacak.

Partilinin de partili olmayanın da adaylık şansı olacak. Kılıçdaroğlu için eldeki belediyelerin yanı sıra alınmasını istediği belediyeler için en önemli kriterin “seçilecek isimler” olduğu belirtiliyor. 

CHP lideri, parti yöneticilerine mutlaka bu nitelikte adayların aranıp bulunması talimatını verdi.

Parti yöneticilerince Kılıçdaroğlu’nun onay vereceği isimler “yüzde 50+1’i bulabilecek aday” ifadesiyle seslendiriliyor.

Habere göre, parti kulislerinde yüzde 50+1’i bulabilecek adayın profili, “CHP’lilerin hemen tamamının oyunu alabilecek ama İyi Partililerde de MHP’lilerde de, Saadetlilerde de, HDP’lilerde de, AKP’lilerde de karşılığı olacak” diye çiziliyor. 

CHP yöneticileri de artık Ankara’da merkezi olarak bir Millet İttifakı kurulmasının gerçekçi olmadığına, buna karşın yerel seçimlerde yerel ittifakların önemli hale geldiğine dikkat çekiyor.

Habere göre CHP , yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara ile birlikte Adana, Mersin, Antalya ve Balıkesir’in alınması için seferber edilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.