CHP MECLİS ÜYELERİ İBB ATAMALARINA TEPKİ OLARAK EYLÜL TOPLANTISINI BOYKOT MU EDECEK!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ve atama komisyonunun atadığı yöneticiler CHP örgütünde ve halk arasında tepkilere neden olmuş durumda. CHP Genel Başkanına ve CHP örgütüyle çalışanlarına hakaret edenlerin İBB yönetimine getirilmesi CHP İBB Meclis üyeleri arasında da tepkiye neden olmuş durumda ve buna tepki olarakta Eylül ayında yapılacak meclis toplantısına 60 yakın meclis üyesinin katılmayacağı söyleniyor. Atama komisyonu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu yanlış yönlendirip kamuoyunda küçük mü düşürüyor? İBB Üst düzey atamaları yapanlar CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu neden dinlemiyorlar ,CHP örgütünde liyakat sahibi kimse yoksa zaten parti bitmiş demektir. İBB Üst düzey atamaların artık örgüt emekçileri ve partiye emek verenler arasından yapılmasını CHP örgütü beklemekte.

CHP MECLİS ÜYELERİ İBB ATAMALARINA TEPKİ OLARAK EYLÜL TOPLANTISINI BOYKOT MU EDECEK!
10 Ağustos 2019 Cumartesi 14:29

İstanbul büyükşehir belediyesi (İBB) iştiraklerinin yönetimine yapılan atamalar CHP il örgütü tarafından merakla bekleniyordu. 8 Ağustos perşembe günü İBB üst yönetimi ve iştiraklere yapılan atamalar duyuruldu. İmamoğlu atamaları fotoğraflı tweetiyle ilan etti. Fotoğrafta kadınlar ve traşlı erkekler dikkat çekiyordu. Twitter ahalisi fotoğrafı beğendi. Özellikle kadınların varlığı İmamoğlu’na oy veren solda duran seçmeni sevindirmişe benziyordu. Ancak CHP il örgütünde atamalardan memnun olmayanlar var.

İmamoğlu ve ekibi iştiraklere atamalar yapılırken titiz davranmış, partizanlık yapmamaya özen göstermiş. Profesyonel isimler seçilmiş gibi görünüyor.

CHP il örgütü ise titiz davranılırken şirazenin kaymış olduğu kanısını taşıyor.

Örgüt, CHP’nin kendi kadrolarında yetişmiş, iyi eğitimli çok sayıda kişi olduğunu, atamalar yapılırken bu yetişmiş kişilere öncelik verilmesini bekliyordu. Örgüt bu yapılan atamalarla beklentilerinin yerine gelmediği görüşünde.

Seçim sonuçta ittifak halinde kazanıldı. O nedenle iştiraklerin başına atanan İYİ partiye yakın isimler var.

Örneğin, daha önce Gümüşhane belediye başkanlığı ve milletvekilliği görevlerinde bulunan ve 31 Mart yerel seçimlerinde de İYİ Parti’den Gümüşhane belediye başkanlığına aday olan Mustafa Canlı, İSTAÇ’a genel müdür olarak atandı.

EKREM İMAMOĞLU'NUN ATADIĞI İSBAK A.Ş GENEL MÜDÜRÜ İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALDI.

Bahaddin Yetkin, Türkiye'nin gündemine sosyal medya paylaşımlarıyla geldi. Takkeli fotoğrafını paylaşan Yetkin'in, Cübbeli Ahmet ve tarikatçıların mesajlarını da beğendiğini görüldü. 2011'de AKP'den Şanlıurfa milletvekilli aday adayı olan Yetkin'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'e ağır hakaret içeren videolar paylaşması da dikkat çekmişti.

EKREM İMAMOĞLU'NUN ATADIĞI İETT GENEL MÜDÜRÜ AHMET BAĞIŞ'I CHP HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU!

1973 doğumlu Ahmet Bağış, 24 Kasım 2017 tarihinde vekaleten İETT genel müdürlüğü görevine getirilmişti. İmamoğlu, Bağış'ı asaleten aynı göreve atadı. Sosyal medya paylaşımları tepki çeken Bağış’ın adına, 31 Mart yerel seçimleri öncesi de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren mesajlar paylaşılmıştı. Bağış'ın yönetimindeki İETT 2018 yılını 80 milyon lira zararla kapatmıştı.

CHP’nin “görevi kötüye kullandığı” gerekçesiyle savcılığa başvurduğu isimlerden biri de İmamoğlu’nun görevine devam etmesine izin verdiği mevcut İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış olmuştu.

EKREM İMAMOĞLU'NUN ATADIĞI HALK EKMEK MÜDÜRÜ SALİH BEKAROĞLU!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, göreve geldikten sonra iştirak şirketlerindeki yöneticilerin istifasını istemişti. İmamoğlu, Halk Ekmek'in mevcut Genel Müdürü Salih Bekaroğlu'nun ise görevine devam etmesine karar verdi. Bekaroğlu, geçmişteki görevlendirmelerle gündeme gelmişti. Bekaroğlu'nun, AKP'den istifa eden İdris Naim Şahin'in damadı Kadir Önder Kar'ı danışmanı olarak atadığı öne sürülmüştü. FETÖ'cüleri işe aldığı iddia edilmişti.CHP köklü, köklü olduğu için de yönetmesi zor bir parti. Tek adamın sözü geçmiyor. Örgüt AKP’nin aksine halen güçlü. Parti içi dengeleri tutmak kolay değil. İmamoğlu’nu yoğun günler bekliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.