CESUR , KARARLI ,HALKÇI BAŞKAN

Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu Fahri Korutürk (İstasyon) ve Ebuzziya Caddelerinde kronik bir sorun haline gelen işgal büfelerini mahkeme kararıyla yıkmıştı. Bakırköy'ün rahat bir nefes almasını sağlayan bu yıkımdan sonra şimdi de caddenin güzelleştirme çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Bakırköy Belediyesi, cadde üzerinde bulunan havalandırma bacalarını da yıkmaya başladı.

CESUR , KARARLI ,HALKÇI BAŞKAN
16 Temmuz 2018 Pazartesi 12:52

Bakırköy halkı, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun sosyal medya hesaplarından yayınlanan videoya göre, Başkan Kerimoğlu için ‘Şimdiye kadar ki en çılgın belediye başkanı, kimsenin cesaret edemediğini yaptı’ diyerek yapılan çalışmaya destek verdiklerini ifade etmişler.

Bakırköy esnafı ve halkı yaptıkları konuşmalarda şunları söylediler: “ Gelen belediye başkanları arasında en çılgını, kimsenin cesaret edemediği bir şeyi yaptı. Eskiden caddeler büfelerin çadırlarından dolayı 3. dünya ülkelerini andırıyordu. Bu büfeleri kaldırmak isteyenleri çok gördük ama bir tanesi bile kaldıramadı, bir akşamda hepsini yıkmalarına biz acayip şaşırdık. Ortada çok çirkin görüntü vardı onlar kalktı. İnsanlar oradan yürümeye başladı, en azından bir meydan kültürü oluşmaya başladı.”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da yaptığı açıklamada Fahri Korutürk(İstasyon) ve Ebuzziya Caddeleri üzerindeki peyzaj, ışıklandırma ve çevre düzenlemesinin 1 Ağustos’ta biteceğini ifade ederek şunları söyledi: “İlçe merkezimizde bulunan Fahri Korutürk(İstasyon) Caddesi ve Ebuzziya Caddesi üzerinde bulunan 7 adet büfe adı altındaki kafekonduyu ve eklentilerini; esnafımıza ciddi sıkıntılar yarattığı, alışverişi engellediği, dükkanların görünümüne zarar verdiği, kent estetiğini bozduğu ayrıca gürültü, fiziksel kirlilik ve bir çok şikayete konu olduğu için geçtiğimiz aylarda yıkmıştık. Bu iki caddemizde peyzaj, ışıklandırma ve çevre düzenlemelerine başlıyoruz, Yenilenmiş haliyle  caddelerimizi Bakırköy’ün ve Türkiye’nin yüz akı prestij caddelerimiz olacaktır.”demişti.

CADDE'DEKİ KAÇAK BÜFELERİN YIKILMADAN ÖNCEKİ HALLERİ

CADDE ÜZERİNDEKİ BACALARIN YIKIMI BAŞLADI 


 

CADDENİN YIKIMDAN SONRAKİ  FERAH HALİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.