BEŞİKTAŞ: 78'LİK DOĞAÇ, HAZİNEDAR'I SON HAMLESİNDE DE TUŞA GETİRDİ! BAKIN KİMLERE YANAŞTI...

CHP 'li Beşiktaş Belediyesinde neler oluyor?

BEŞİKTAŞ: 78'LİK DOĞAÇ, HAZİNEDAR'I SON HAMLESİNDE DE TUŞA GETİRDİ! BAKIN KİMLERE YANAŞTI...
31 Temmuz 2018 Salı 12:43

Klasik şekliyle; "Beşiktaş'ta sular durulmuyor!" başlığının yanına "durulacak gibi de gözükmüyor"u ekledikten sonra, "FETÖ Üyesi" ve "Yolsuzluk" suçlamalarıyla 5 Ocak 2018 günü İçişleri Bakanlığı'nca görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın, Belediye içinde de kan kaybetmeye başladığı ortaya çıktı!

Anadolu insanının "ensesine vur, ağzındaki lokmayı al" tabirine uygun bir düşünce ile Meclis içinden Başkan Vekilliği görevine seçtirilen Tahir Doğaç'ın, gün geçtikçe Belediye Başkanlığı görevinde "Arap Atı" gibi açıldığı, Beşiktaş kulislerinde konuşulmaya başladı!

6 Aylık Başkan Vekiliği görevinde Doğaç'ın, Belediye içinde İBB e. Başkanlarından Nurettin Sözen destekli hızla kadrolaştığı bildirildi.İlk olarak Başkan Yardımcılığına Leyla Ünver getirildi. 

Belediye içindeki kadrolaşma karşısında "bi çare" kaldığı öne sürülen Murat Hazinedar'ın, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezacan'ın kapısını çaldığı belirtildi!

CHP Beşiktaş kaynaklarına dayandırdığımız bilgilere göre; görevden alınan Beşiktaş e. Başkanı Murat Hazinedar, Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Leyla Ünver'le başlayan "Yiğido" kadrolaşmasından rahatsız oluyor... Dışarıdan maaşlı Üzeyir Darıcı ile devam eden kadrolaşmalar çerçevesinde, İlgezdi'lerin yeğeni Deniz'in de (Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü) Başkan Yardımcılığı görevine getirileceğini öğrenen Hazinedar, anında (Geçtiğimiz hafta) soluğu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın yanında alıyor!

Doğaç'ın "Yiğido" kadrolaşmasını Tezcan'a aktaran Hazinedar, "İmza işi bir bitsin. Biz buradayız. Hallederiz" yanıtının ardından boynu bükük kuşlar misali İstanbul'un yolunu tutuyor!

Hazinedar'ın Tezcan'la temasını öğrenen Doğaç'ta bu defa gardını güçlendirmek adına; Cem Vakfı'na, CHP İstanbul MV Gamze Akkuş İlgezdi kanalıyla Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'ya yanaşıyor!

Tekrar Hazinedar-Tezcan görüşmesinin can alıcı noktasına dönersek; Hazinedar, Tezcan'a hala kağıt üzerinde görünse de Beşiktaş Belediyesi Başkanlığı'ndan ve CHP'den istifa edeceğini ifade eder!

Hazinedar, Beşiktaş Belediye Başkanlığı ve CHP'den istifa edince Beşiktaş Belediyesi'nde neler olur?

Bir kere; kızılca kıyamet kopar! Tahir Doğaç'ın Başkan Vekilliği güme gider, Bülent Tezcan bu defa Conrad oteli olmasa da başka bir otelde Meclis içinden yeni bir Başkan Vekili bulmak (Seçtirtmek) durumunda kalır!

Açıkçası, yukarıda belirttiğim gibi; Beşiktaş'ta sular durulacak gibi görünmüyor!

Bakalım bu karamaşık durumdan nasıl bir sonuç çıkacak? 

Kulislerde konuşulanlara baktığınızda; kimselerinde CHP'nin zarar göreceği umurunda falan değil ... varsa yoksa ama öyle ama böyle bir rant kapmak... İşlerin bu raddelere gelmesinin tek sebebi, Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığı'ndaki CHP yönetiminin Belediyelere ve Başkanlarına bakış açılarından kaynaklanmaktadır. Onların da zaten iktidar olmak gibi kaygıları olsaydı, bugün CHP'li Belediyeler ve Başkanları bu hallere düşmezlerdi! 

O yüzdendir ki; olası yerel seçimlerde de CHP kan kaybetmeye devam ederse şaşırmayınız! Çünkü bu zihniyet, CHP küçüldükçe besleniyor ve büyüyor!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.