Adalar Belediye Başkanı Uyuyor mu? Herkes 'evde kalırken' Sinan Çetin Büyükada'daki evinin yanına duvar ördü

Adalar Belediyesi’ne şikâyette bulunanlar, Sinan Çetin’in 'evde kal' kampanyası bahanesiyle adadaki villasının önünden geçen sahil yolunu duvar ile kapattığını ileri sürdü.

Adalar Belediye Başkanı Uyuyor mu? Herkes 'evde kalırken' Sinan Çetin Büyükada'daki evinin yanına duvar ördü
24 Mart 2020 Salı 17:09

Büyükada’daki villasında usulsüz şekilde tadilat yaptırdığı öne sürülen Sinan Çetin, şimdi de evinin bitişiğindeki yolu duvar ördürerek kapattığı iddiasıyla gündemde.

O yolu sahile inerken kullandıklarını söyleyen ada halkı "Herkesin evde olmasını fırsat bilip bir günde yolu kapatmış" diyerek tepki gösterdi.

Hürriyet'ten Cenker Tezel'in haberine göre Çetin, ev aldığı Büyükada’da denize sıfır konumdaki villayı tadilata sokmuş, ada basını ünlü yönetmenin imarda usulsüzlük yaptığını, 20 metrekarelik kayıkhane olan yeri mevzuata aykırı şekilde sauna, tuvalet ve yüzme havuzuna çevirerek kendine 90 metrekarelik yaşam alanı yarattığını yazmıştı. 

İddiaya göre Sinan Çetin, villasının hemen yanında bulunan, ada halkının sahile inmek için kullandığı yolu duvar ördürerek kapattı.

Adalar Belediyesi’ne şikayette bulunan komşuları, Çetin’in “evde kal” kampanyasını fırsat bildiğini ileri sürerek şunları söyledi:

“Herkesin evde olmasını fırsat bilip yıllardır kullandığımız yolu bir günde kapatmış. Bu duvarla evinin önündeki sahili de özelleştirmiş oluyor. Oysa biz orayı kullanıyorduk. Bu yaptığı hukuka aykırı. O duvarı kaldırtmak için her yolu deneyeceğiz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.