KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN ŞAHIS , CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI AKP BELEDİYE BAŞKANI BERABER!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı ve Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan Metro Turizmin sahibi firari Galip Öztürk ile görüntülendi. Fotoğrafı Samsun’un Ayvacık ilçesinin AKP'li Belediye başkanı Halil Kalaycı sosyal medya hesabında paylaştı. Ne zaman ve nerede çekildiği belli olmayan fotoğrafa tepkiler yağdı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN ŞAHIS ,  CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI AKP BELEDİYE BAŞKANI BERABER!
09 Haziran 2019 Pazar 23:54

Cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan Metro Turizm’in sahibi firari Galip ÖztürkErdoğan'ın Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu'yla görüntülendi.

Cezası kesinleştikten sonra Gürcistan'a kaçan Öztürk, en son geçen yıl yapılan Gürcistan seçimlerinde oy kullanırken görüntülenmişti.

TEPKİ ÇEKTİ

Hakkında ‘öldürmeye azmettirme' suçundan kesinleşen müebbet hapis cezasının ardından yurt dışına kaçan Metro Turizm'in patronu Galip Öztürk, yanında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu ve Ayvacık ilçesinini AKP’li Başkanı Halil Kalaycı ile görüntülenmesi tepki çekti.

Fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Kalaycı’ya takipçileri “Yanınızda bir suçlu var”, “Bu suça ve suçluya yardım ve yataklık etmek değil mi” Bu adam firari değil mi” diye yazdı.

Bazı vatandaşlar da İçişleri bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Türkoğlu'nun Öztürk'le bir araya gelmesini eleştirirken, "Hidayet Türkoğlu, ABD’ye gidip Enes Kanter veya Hakan Şükür ile görüşse ne tepki verilecekti? Bir daha Türkiye’ye dönebilir miydi?" dedi.

"ABD’ye gidip Enes Kanter veya Hakan Şükür ile görüşse ne tepki verilecekti?"

Saymaz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlar şöyle:

"Galip Öztürk, şu anda Gürcistan’da. Türkiye Cumhuriyeti, Öztürk’ün iadesini isterken, Cumhurbaşkanının danışmanı ne hakla Öztürk ile görüşüyor? Hidayet Türkoğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarını bir kanun kaçağının ayakları altına sermeye ne hakkı var?

"Hidayet Türkoğlu, ABD’ye gidip Enes Kanter veya Hakan Şükür ile görüşse ne tepki verilecekti? Bir daha Türkiye’ye dönebilir miydi? Galip Öztürk, cinayet azmettiricisi olmaktan hükümlü ve aranıyor. Az bir suç mudur? Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarı, Gürcistan’dan daha mı düşüktür?"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.